51% – “עוברים לגור לכם באוזן” (עצמאי)

מחיאות כפיים אכן מגיע לכל הפרויקט. הרבה השקעה ומחשבה הופעלו בכל מה שקשור לאלבוםdisk010607

עטיפת האלבום. יח”צ
כשהגיע הדיסק הזה לידיים שלי באמת שהייתי על סף ייאוש. הקשבתי לאלבום שוב ושוב וכאילו חיפשתי מה יש באלבום שאני אוהב ומכיר. הרי המון ניסיון בהיפ הופ אין לי, מעולם לא הייתי מקורב לשום אומן שמשלב בתוכו משהו מהסגנון מלבד האזנה מרובה ללינקין פארק במשך רוב ילדותי. ובכל זאת חיפשתי להתחבר לאלבום הזה, אולי בגלל כל מה שההרכב הזה מייצג. ואולי בכלל אני זה שחיפשתי לפתוח לעצמי אופקים חדשים.

51 אחוז, כך נקרא ההרכב המדובר הכולל 4 ראפרים ו2 מפיקים שכבר מוכרים היטב בתעשיה המקומית כאינדיבידואלים. נוצר באלבום שיתוף פעולה שמאחד את כולם על במה אחת, ובהחלט יש פה נקודת התחלה, ואפילו רוב הדרך מאותה נקודה כבר סלולה.

הכנסתי את הדיסק למערכת והדבר הראשון ששמעתי היה פייד אין של 2 דקות של מעין סוג של הכרות עם הלהקה, ויחסית למה שהורגלתי מהסגנון חשבתי שזה לגיטימי, לכל אמן או הרכב בסגנון שהחיים התקילו אותי באומנותם יש את השיר הזה של הצגת בעלות על הסגנון, מעין הצהרת זכויות של “אנחנו פה, אפשר למחוא כפיים”.
לאורך כל האלבום אף אחד מהחברים לא שוכח להכריז בעלות, עניין שהורגלתי אליו כבר, והשיא של הדיסק מבחינתי הוא דווקא השיר השקט יחסית באלבום – “השיר ההוא עם הפסנתר”, באמת שלא נותר לי להגיד הרבה חוץ מהמשפט “רק תנו לי לתת לכם מוזיקה”. באמת שלא צריך יותר. נכנעתי.

מחיאות כפיים אכן מגיע לכל הפרויקט. הרבה השקעה ומחשבה הופעלו בכל מה שקשור לאלבום, בין אם חוברת המילים המאויירת והמושקעת, אתר האינטרנט (www.51p.co.il) שגם בו רואים שהושקעה מחשבה רבה ועד הגשת המוזיקה ישר מהאמן לקהל. אני לא אחדש לאף אחד בכלום אם אני אגיד שבארץ כמעט בלתי אפשרי להתפרנס ממוזיקה, וההרכב פשוט הלך עם זה עד הסוף בדרך באמת ייחודית. את האלבום לא תמצאו באף אחד מהחנויות הקרובות לביתכם וגם אם תחפשו רחוק אני בספק אם תמצאו. אני ממליץ לכם בחום לגוון קצת ולקפוץ להופעה של ההרכב, תופתעו לקבל את האלבום מתנה ישר לידכם ולא תצטרכו לשלם עליו אפילו לא שקל אחד. ועל זה – ריספקט!

אם אני צריך לסכם את האלבום בכמה מילים אני באמת מוכרח להגיד כל הכבוד על ההשקעה האדירה ומחיאות כפיים אדירות לכל מי שלקח חלק בפרוייקט.
תנו להם סיכוי, צ’ה הישראלי, ג’וזף, פיש, טאבו + והארכיון – 50 אחוז תשוקה והאחוז שחותם.

Comments are closed.