רונית רולנד – “חוטים” (התו השמיני)

disk060607רונית רולנד לא טורחת להתחנף לאף גורם אחר ועושה את המוסיקה שלה בזכות עצמה, ועדיין מצליחה להישאר איכותית …

 

עטיפת האלבום. יח”צ

הרבה זמרים פעילים היום, החלו את דרכם המוסיקלית עוד כשהיו ילדים, בשנות השבעים בעיקר, כאשר השתתפו בשלל פסטיבלי הזמר, שהיו מאוד פופולריים דאז , כדוגמא לכך אפשר למצוא אפילו את דין דין אביב, שנחשבת לפריצה הגדולה של השנתיים האחרונות. 
רונית רולנד לעומת זאת, השתתפה כבר בגיל חמש בפסטיבל הילדים, סיבוב נוסף היא עשתה בפסטיבל בגיל מאוחר יותר, בפעם השנייה היא כבר ידעה לנגן ולהלחין והשיר שהלחינה בזמנו לחיים משה אף זכה במקום השלישי, וכל נקודות הטריביה האלה לא היו חשובות אלה אם כן הייתה מוציאה בימים אלה רולנד את אלבומה השלישי בלבד, זאת לאחר יותר מעשרים שנה בעולם המוסיקה. 

בזמן שהשתתפה באינספור הפקות, בינם הצגות ילדים, והלחנה לתכניות טלויזיה ותיאטרון, הוציאה רולנד אלבומי סולו, כיאה לסולנית עקשנית הראשון יצא אך ורק ב-2001 והשני ארבע שנים מאוחר יותר ב-2005, האחרון, “כל אחד והקטעים שלו” אופיין במגוון של שירי רוק נשי לא רעים בכלל, רונית רולנד לא טורחת להתחנף לאף גורם אחר ועושה את המוסיקה שלה בזכות עצמה, ועדיין מצליחה להישאר איכותית, שירים כמו “זמן טוב” מהאלבום הקודם יכל להיות סוג של קלאסיקה במוסיקה הנשית, ומסיבה מוזרה, זה לא ממש תפס. 
אז אחרי אלבום ראשון ואלבום שני מוצלח מאוד, יוצא בימים אלו האלבום השלישי, “חוטים”. 

עד כה הספיקה רולנד לרכוש לעצמה קהל מאזינים נאמן, היא לא ממש מנסה ליצור פריצה מסויימת, אחרי הכל, מדובר ביוצרת שלא ממש חדשה, והפעם ההפקה מלוטשת כמו דאז אבל עם אדג’ יותר צבעוני ומפתיע. 
ב”חוטים” משתפת פעולה רולנד עם מוסיקאים מוכשרים תמר אייזנמן (שאלבום הבכורה שלה 5feet4 זכה לשבחים רבים) וכן עם אייל קצב מ Mosaic Project המצויין. 
ואכן כך, אייזנמן מצליחה להכניס טעימות מהפאנק שבה (כמו בשיר “סיוט מתוק”) ואייל קצב נותן את האפקט האלקטרוני שעוטף את דיסק הפופ-רוק המתקתק הזה. 

“חוטים” כולל בתוכו את “רק בינתיים”, שמתחיל עם סולו גיטרות שנשמע כמחווה עדינה אולי ל-“careless whisper” של ג’ורג’ מייקל. בשיר הנ”ל ששוחרר גם כסינגל מתמצטת רולנד את האלבום כולו, גיטרות חיות וביצוע ענוג לשיר רוק-פופ נעים, בשיר “מתחת לים” נשמע צד יותר גרובי ופאנקי מצידה, ועד לבלדות גיטרה אקוסטית בשיר “בסוף מוצאים אהבה” באופטימי והיפייפה . כל אלו דרך שיר אלקטרו רוק- טריפ הופי כגון שיר הנושא “חוטים” שמצליח לשלב באופן מוחלט בין הפקה אלקטרונית עוקצנית לבין כינורות. 
וכזו היא רולנד, לא מנסה לשבור שום מסגרת אלא לייצר מוסיקה טובה, אם כי ישנם מקומות שהיא נופלת לנישת “אמצע הדרך”, בסופו של דבר מדובר בדיסק רוק-נשי שלא משאיר ספק שמדובר ביוצרת איכותית.

Comments are closed.