מים שקטים – “מים שקטים” (התו השמיני)

disk070706‘מים שקטים’ מצליחים להתעלות מעל לקושי שבהלחנת שירי משוררים ומעניקים להם פירוש עכשווי וישראלי …

 

עטיפת האלבום. יח”צ

בהתחשב בעובדה שמדובר באלבום שרובו הוא ביצוע שירי משוררים המחוברים לשורשי התרבות הישראלית (רחל, ביאליק, יונה וולך ואחרים), אפשר היה לקטלג גם אלבום זה כ”פרוייקט” כלשהו, דבר שהפך לאחרונה לשיגרה, גימיק שיווקי ויחצנ”י למדיי, ואילו ‘מים שקטים’ נמנעים מלעשות כן. 

‘מים שקטים’ הם שגית שיר, אשר הלחינה ומבצעת את כל שירי האלבום וכתבה כמחצית מהטקסטים,אריאל שרקובסקי, שלוקח פיקוד על הבס, ומוכר גם מהרכבים אחרים כדוגמת ‘מרסדס בנד’. והאחרונה שבחבורה היא רוני רשף שמוכרת יותר בזכות כתיבה והלחנה לסרטים ולתיאטרון, אחראית הפעם על הקולות והגיטרות. וביחד, השלושה, יצרו את אחד האלבומים הנפלאים שאפשר למצוא היום בחנויות התקליטים. 

הרעיון של ‘מים שקטים’ הוא פשוט אך לא קל, לקחת טקסטים מורכבים ומעורפלים במקצת, של משוררים כדוגמת יונה וולך, רחל, ביאליק והיינריך היינה, להלחין ולבצע אותם. 
‘מים שקטים’ מצליחים להתעלות מעל לקושי שבהלחנת שירי משוררים ומעניקים להם פירוש עכשווי וישראלי. 

האלבום נפתח בשיר ‘אהובתי המתה’ מילים של יונה וולך, וממשיך עם השיר ‘בחצי הלילה’ שאותו כתבה רחל, שכמו שאר השירים שבאלבום העטופים בצליל האקוסטי החם המאפיינים את האלבום כולו, וכוללים את הגיטרות, הבס וכלי הנשיפה. 
לצד שירי המשוררים, מבצעים ‘מים שקטים’ גם שירים מקוריים אותם כתבה שגית שיר, ובניהם גם ‘זוג‘ שמסתמן כאחד השירים המלטפים יותר שבאלבום. 
בין לבין, נכללים באלבום גם שתי גירסאות כיסוי ללהיטים מהעבר “בלילות הקיץ החמים” ו- “שלל שרב”, ששניהם היחידים שבאלבום אשר לא הולחנו על ידי שגית שיר, והם גם יוצרים, באופן מסויים, איזו אווירה שונה ממה ש’מים שקטים’ יצרו בשאר השירים שבאלבום. 

למרות שמדובר רק באלבום בכורה, ‘מים שקטים’ מביאים אלבום נקי ונעים, בעיקר בזכות ההפקה המוסיקלית שעליה אחראי משה לוי. זאת לצד היצירות חפות המניירות ועם כבוד למילה הכתובה. כדאי להמשיך ולעקוב אחריהם.

Comments are closed.