כל אחד מתעלה על קודמו וכמצופה האלבום המלא לא מאכזב כלל … מדובר באחת מיציאות הרוק הישראלי של 2006 …

אם חלמתם תמיד על חתונה מדהימה עם מוסיקה מעוררת השראה וקצב שתעשה הרבה שמח באירוע, הצעד הראשון בדרך לחתונת חלומותיכם הוא כמובן הזמנה מדליקה, מקורית ומתוחכמת שתהפוך את האירוע שלכם לאירוע של השנה. על מנת לעשות זאת פשוט לחץ כאן.

disk051106תסמונת “בית הבובות” היא תסמונת שמאפיינת להקה ישראלית, שבעצם אומרת שכאשר תחנת רדיו צהל”ית מפנקת את הסינגל הראשון שלה, ומשם גם את השני ואולי אפילו את השלישית, ההיסטריה לא מאחרת לבוא, החשיפה עצומה, מכירות האלבומים חסרות תקדים ביחס ללהקה אנונימית יחסית והדרך לרוק עצמאות לא רחוקה בסופו של דבר. 
להקה שסובלת מהתסמנת הזאת בימים אלה נקראת “ג’ירפות”, ולמרות שמדובר באלבום השני שלהם, הפריצה הגדולה באמת מגיעה רק עכשיו. ובצדק. 

להקת גי’פרות כבר בעצם קיימת משנת 1992, בראשה עומד גלעד כהנא, המאסטר מיינד שמאחורי הקולות של הלהקה וזמר סולו בפני עצמו. 
האלבום הראשון של הג’ירפות בשם הקליט “משוחח עם כיסא” יצא בשנת 1999, למרות שהיה נחשב לאלבום אוף-סטרים חתרני עם טקסטים חזקים והפקה שמשלבת בין רוק חצי פסיכודלי יחד עם סאונד ישראלי סמיך, ולמרות שיצא בלייבל גדול “הד ארצי”, וסינגלים כמו‘רמי מואשם באחזקת סמים קלים’, האלבום כולו לא נחל הצלחה מסחררת במיוחד, הוא לא היה מסחרי מספיק בשביל הפצה המונית ולא השאיר חותם מסוים מעבר למורידי סולסיק נאמנים בשנים שאחר כך. 
מאז האלבום הראשון ועד לאלבום הנוכחי הוציא גלעד כהנא לא פחות מ-3 אלבומים שונים, שמתרכזים בעיקר על מינימליזם מוסיקלי וסגנונות כמו אמביינט ואלקטרוניקה. לאט לאט נהיה מוכר כהנא בסצינת האינדי והאלטרנטיבה הישראלית ובאותו הזמן עבד על האלבום השני של הלהקה המקורית כשהוא אחראי על כל הטקסטים וביחד עם שאר החברים על הלחן והעיבודים. 

מאז שיצא הסינגל הראשון “גג”, החלו תחנות הרדיו ללטף את התינוק הנולד, הסינגל זכה לשעות השמעה רבות שטחנו את הג’ירפות עמוק לתודעה של חובבי מוסיקה ישראלים שלא יצא להם להכיר את ההרכב, מאז שוחררו גם הסינגלים ‘חייב לשכב’ ו’מהר מדי’, כל אחד מתעלה על קודמו וכמצופה האלבום המלא לא מאכזב כלל. נהפוכו. מדובר באחת מיצירות הרוק הישראלי של 2006. 

בניגוד ל”משוחח עם כיסא”, באלבום החדש העיבוד הרבה יותר משוחרר, הרבה יותר אוורירי, כמויות אדירות של כינורות על כינורות נוספו להפקה, יחד עם האקורדיונים והחצוצרות שמאפיינות את סגנון הלהקה, לחנים מעולים על טקסטים חכמים מייצרים יחד תמהיל מושלם. 

המסע מהרצועה הראשונה עד לאחרונה לא מפספס אף רגש, כמעט כל השירים מורכבים ומולחנים ללא רבב, חוץ מ‘גג’ המורבידי, ו‘מהר מדי’ היפיפה, שירים כמו הרצועה החמישית ‘מרפסת’ שמלווים בקולה הענוג של רותם דרור חברת ההרכב, וקולו הזורם של כהנא. או ‘חייב לשכב’ המופתי שמדבר על הנושא המלווה את רוב האלבום, סקס מין ויחסים. ובפאזה אחרת עומד לו ‘כנרת’, הרצועה השמינית, שמלווה במלודיה רגועה ובטקסט אופטימי על חיים יפים. 
אז לפני שהם יהפכו למפלצת שמפוצצת את הבארבי סטייל בית הבובות, תלכו לראות הופעה שלהם, ותקנו את הדיסק החדש, בהחלט מדובר באחת מהיצירות של השנה האחרונה במוסיקה הישראלית.

Comments are closed.