גבע אלון – “Days Of Hunger” (התו השמיני)

disk040506לא חסרים זמרים ישראלים ששרים רק באנגלית … אבל המקרה של גבע אלון טיפה שונה, בזכות קולו המלטף וההפקה המינימליסטית הוא קפץ לו כמה שלבים ….

 

עטיפת האלבום. יח”צ

לפי ויקיפדיה “הפולק רוק הוא סגנון מוזיקלי הלוקח את הכתיבה המלודית הישירה והפשוטה של המוזיקה העממית (Folk) ומחבר אותה לביט (המקצב) הבסיסי של הרוק’נרול”, ואכן רוב הזמרים והזמרות שמשייכים את עצמם לאותו ז’אנר עומדים בהגדרה הזו באופן מלא. קחו למשל את גבע אלון שאלבומו החדש DAYS OF HUNGER מלא במוסיקה עממית ופשוטה אך מחוברת ליסודות רוק פונדמנטליים ישנים ונשענת על הרבה יותר מזה. 

הסולן של להקת הפליינג בייבי הקליט כבר אלבום אחד אך גנז אותו בטענות לא ברורות, ולאחר כמה שנים טובות בארה”ב וניסיון כניסה לשוק הישראלי במסגרת הלהקה, מוציא דיסק פולק רוק שנשען באופן מאוד ברור על פיוז’ן של קאנטרי ווסטרן סטייל עם רוק גיטרות נוגה. 

לא חסרים זמרים ישראלים ששרים רק באנגלית כדוגמת ג’י-וולק סנייל (אורן להב) שזכה להצלחה בינונית אפילו בחו”ל עם אלבומו האחרון THE DRUNKEN DRIVER ,או למשל עומרי לוי שרוב מאזיניו מורידים את שיריו בחינם מאתר האינטרנט שלו. אבל המקרה של גבע אלון טיפה שונה, בזכות קולו המלטף וההפקה המינימליסטית הוא קפץ לו כמה שלבים בקריירה עם מכירות לא רעות בשבועות שלאחר שחרור האלבום באופן רשמי. 

ימים של רעב מוקף באווירה אופטימית ורגועה מאוד, השיר הפותח DAYS OF HUNGER מלווה במלודיה שלווה ויחד עם קולו המיוחד של אלון משרה מעיין הוויה מחויכת בכל המשך האלבום. הפקה שלפעמים מזכירה טיפה את הסיקסטיז (כמו הרצועה השישית A GIRL LIKE YOU), והסבנטיז, קצת ניל יאנג ואולי אפילו קני רוג’רס (טוב אולי בגלל כל הקאנטרי הזה כמו בשיר Tha Grassy Hill of Mine) ונגיד טיפה דמיאן רייס (בזכות קולות הרקע של מיקה שדה בשיר השני on this birthday). 

האלבום הופק נכתב והולחן על ידי גבע אלון ולמרות שיכל לקצץ במספר הרצועות (ארבע עשרה במספר) החליט להשאיר אותו ארוך אבל מספק. 

לא בטוח שהאלבום הזה הוא הדבר הכי טוב שגבע יכול לספק, אבל בטוח שזו אחלה של התחלה, כי אלבום בכורה מעולה שכזה אומר שהאלבום הרביעי שלו יהיה אחד הדברים המשפיעים במוסיקה הישראלית..זו שבשפה האנגלית כמובן.

Comments are closed.