גבסו לא מתפשר, בחירת השירים, כמו הנגנים נעשתה בקפידה, ואת זה אפשר לשמוע בכל שיר ושיר שבאלבום …

disk030906רגע לפני שנוחת עלינו הכוכב הנולד הרביעי מוציא שי גבסו את אלבומו השני, “במקומי”, ממנו כבר יצאו שלושה סינגלים “במקומי”, “תגידי לי את” ו-“יצאתי לטייל לפנות ערב”. 
גבסו, זכה במקום השלישי בעונה הראשונה של כוכב נולד התמקד כבר שנייה אחרי זכייתו בעשיית המוזיקה שלו, והוציא לפני שנתיים את אלבום הבכורה, “ארים ראשי”, שזיכה את שי בתארים זמר השנה ושיר השנה. 

באיחור לא קטן קיבלתי את אלבומו החדש של גבסו לביקורת, בנתיים כבר יצא הסינגל השלישי מתוך האלבום, ואפשר לומר שמי שבחר את הסינגלים לא ממש התקשה בכך, “במקומי”, “תגידי לי את” ו-“יצאתי לטייל לפנות ערב” מופיעים בזה אחר זה באלבום החדש, שכולל 12 רצועות (שאחת מהן מופיעה בשתי גירסאות), וכולן נכתבו על ידי שי גבסו, בדיוק כמו השירים שבאלבום הבכורה, אלא שכאן אפשר להבחין בבירור בהתבגרות של שי מבחינה מוזיקלית, לא רק העובדה ששי אחראי גם על הפקת האלבום יחד עם תומר הדדי, אלא שגם שיריו הרבה יותר בוגרים מהקודמים, יש בהם אמירות כנות ונוקבות לעיתים. 

הכאב, השכול והצער מופיע כמעט בכל השירים שבאלבום החדש, “תגידי לי את” שנכתב על ידי גבסו ויאיר בן שלום לזכרה של סמל ליאת גבאי ז”ל מבוצע בצורה מרגשת ונפלאה, כמו גם השיר “יריות”, שהוא לדעתי גולת הכותרת שבאלבום החדש, אחד השירים הטובים ביותר שבו. 
גם החיפוש אחר תשובות קיום בולט באלבום, בעיקר בשיר “יצאתי לטייל לפנות ערב” שאותו מבצע גבסו כמעין שיר-סיפור, כשבדרך פוגש גבסו אנשים שלא יודעים לתת לו תשובות לשאלותיו. 
שני השירים שסוגרים את האלבום ונשמעים כשיר אחד, “במקומנו” משלים בצורה ישירה את“ביקשתם שאשיר לכם מילים”, שנפתח כשיר רך ושקט ואז נכנסות הגיטרות החשמליות והדיסטורישנים בשיר “במקומנו” שממשיך את השיר הקודם באופן ישיר ושניהם יחד שהצליחו לצמרר אותי, מתאימים במיוחד לסגור את האלבום הזה. 

גבסו לא מתפשר, בחירת השירים, כמו הנגנים (גלעד שמואלי, ג’נגו ועומרי אגמון) נעשתה בקפידה, ואת זה אפשר לשמוע בכל שיר ושיר שבאלבום, ולמרות שכל השירים היו לדעתי טובים, וחלקם אפילו מעולים שלא היו מביישים אמנים ותיקים אחרים, וכל שלושת הסינגלים נכנסו הישר לתוך הפייליסטים השונים עדיין חסר לי כאן משהו, איזו יד מפיק קצת יותר נוקשה שימתן את עודף הדרמטיות שבאלבום. 

גבסו מוכיח באלבומו החדש שהוא לא זמר של אלבום אחד וגמרנו שמופנה בעיקר לבני נוער המושפעים מההמולה התקשורתית של כוכב נולד, אלא הוא אדם בוגר, שכל אחד יכול להתחבר בקלות לשיריו, גם אם מדובר בילדה בת 12 או באדם בן ארבעים. אני בטוח שהדרך של גבסו רק תוביל אותו עוד כמה שנים להיות אחד מהיוצרים המשפיעים על תכתיבי המוזיקה בארצנו.

Comments are closed.